İlk Doktor Randevunuz

İlk Doktor Randevunuz

Çocuk isteyip de sahip olamamak zor bir durumdur.  Stresli, kafa karıştırıcı ve sinir bozucu olabilir. Tedavi olma zamanı geldiğinde, bilgi eksikliği zaten hissettiğiniz olumsuz duyguları yoğunlaştırabilir. Hemşirelerimiz ve klinik ekip üyelerimiz tedavinin ilk aşamalarında mümkün olduğunca fazla bilgiye sahip olmanızı sağlayacaklardır. Amacımız, tedavi süresince kendinizi rahat ve güvende hissetmeniz ve teknolojilerimizin ve uzmanlığımızın size başarı için en iyi şansı nasıl sağlayacağı hakkında daha fazla bilgi edinmenizi sağlamaktır.

İLK RANDEVUNUZDA NELERLE KARŞILAŞACAKSINIZ?

İlk randevunuzda üreme sağlığınız, tıbbi geçmişiniz ve üreme seçenekleriniz hakkında kapsamlı bir inceleme yapılacaktır. Klinik ekibimiz derinlemesine bir değerlendirme yapmak ve ihtiyaçlarınızı en iyi karşılayan özelleştirilmiş bir tedavi planı geliştirmek için zaman ayıracaktır. Koşullarınız basit ya da karmaşık olsun, tedavi süresince size rehberlik edeceğiz ve size mümkün olan en kısa sürede sağlıklı bir hamilelik elde etme yolunu açacağız.

İlk randevunuzda doktorunuzu tanıyın, doğurganlık hedefleriniz hakkında konuşun tıbbi geçmişinizi tartışın, sorularınıza ve endişelerinize ayrıntılı açıklamalar ve cevaplar alın ihtiyaçlarınıza en uygun tedavi seçenekleri hakkında daha fazla bilgi edinin, hemşirelik ekibimizle tanışın .

Tedavi planı geliştirmek  ve gelecekteki testler için düzenleme yapmak  ilk muayenenin asıl amacı olmalıdır.

BİRBİRİNİZE DESTEK OLMAK

Eşler ve yakın çevre içinde güçlü bir sosyal destek sistemine sahip olmanız son derece yararlıdır. Her iki eşin birlikte ilk randevuya katılmalarını teşvik ediyoruz. Her iki eşin ilerideki yolculuğu tam olarak anlaması oldukça önemlidir, çünkü infertilite erkekleri ve kadınları eşit derecede etkiler.

İlk randevuda  herşeyin açık ve dürüst olarak konuşulması çizlecek yol haritası için oldukça önemlidir. Aklınıza takılan her türlü soruyu rahatça sorabilmenizi önemsiyoruz, aynı soruyu defalarca sormak pahasına da olsa görüşmeden ayrılırken zihninizin açıklığa kavuşmuş olması gerekmektedir. Bu durum doktorunuz için de geçerlidir.

İlk görüşmede konuşulması muhtemel konular:

  • Ne kadar zamandır korunmasız birlikteliğiniz olduğu
  • Ne kadar zamandır bebek sahibi olmaya çalıştığınız
  • Cinsel ilişki sıklığınız
  • Adet döngülerinizin süresi, adetlerde yaşadığınız problemler
  • Daha önce herhangi bir gebelik kaybınız olup olmadığı
  • Aile öykünüzdeki genetik  problemler
  • Daha önce gördüğünüz tıbbi veya cerrahi tedaviler
  • Kilonuzla ilgili yakın zamanda ciddi bir değişiklik olup olmadığı
  • Bir çift olarak infertiliteye bakış açınız, stresle başa çıkma yöntemleriniz

 

Bize Ulaşın

Doçent Dr. Müberra Namlı Kalem

Hasta Hikayeleri
Videolar
Hasta Yorumları
Melda Yılmaz

Hocam işinin ehli sizi her zaman rahatlatan ve hamile kalmadan önce ve hamilelik sürecinizde hertürlü problemde yanınızda olan bir doktor. Şimdi oğlumuzu kucağımıza her aldığımda iyi ki Müberra hanım diyorum.

Şeyma Delen

Gönül rahatlığı ile gidebilirsiniz. Güler yüzü, bilgisi ve enerjisi ile bizi kendi yakını gibi karşıladı. Güler yüzünün yanında işini yaparken ki ciddiyeti ve bilgiye dayalı duruşu bizi çok rahatlattı. Sağlık işinin ciddiyeti ile insalığının güzelliğini çok iyi dengelemiş, naif, sakin birisi. Kendisini tanıdığımıza çok mutlu olduk.

Canan Caner

Kızımın adet düzensizliği şikayetleri sebebiyle genel kontrol amacıyla hocamı tercih ettik hocam kızımı incitmeden gücendirmeden muayene etti kendisine çok teşekkür ederim.

Hatice Karataş

Müberra hocam yumurtalık kistlerimi almıştı geçtiğimi ay kendisiyle başarılı bir operasyon geçirdik kendisine benim bu hassas dönemimde yanımda olduğundan dolayı çok teşekkür ederim.

İlgili Uygulamalar
Ürojinekoloji

Ürojinekoloji, özellikle kadın hastalıkları ve doğum ile üroloji branşlarının kadınlarda aşırı aktif mesane, pelvik organ sarkmaları, idrar kaçırma şi..

Devamı >
Normal Doğum ve Sezeryan

Normal Doğum Süreçleri Normal doğumun daha açıklayıcı ismi spontan vajinal doğumdur. Yani doğal olarak kendiliğinden başlayan bebeğin vajinal yolla ç..

Devamı >
Gebelikte Hipertansiyon

Hipertansiyon, gebelik döneminde maternal ve fetal mortalite ve morbiditenin önemli bir nedenidir. Gebelikte hipertansiyon tedavisine başlamak i..

Devamı >
NIPT Testi

Non-İnvaziv Prenatal Tanı (NIPT Testi) NIPT Testi Nedir? NIPT testi, herhangi bir girişimsel müdahale olmadan sadece anneden alınan kan örneği üzeri..

Devamı >
Ultrasonografi

Ultrasonografi Nedir? Ultrasonografi insan kulağının duyamadığı yüksek frekanslı ses dalgalarının dokuya gönderilmesi ve dokulardan yansıyan ses dalg..

Devamı >
Gebelik Öncesi

Bebek Sahibi Olmaya Karar Verdiğinizde Hamile kalmaya çalışmak sabır gerektiren bir süreçtir. Hamilelik öncesi vücudunuzu tanımanız, yumurtlama dönem..

Devamı >
Üreme Cerrahisi

Reproduktif Cerrahi (Üreme Cerrahisi) İnfertilite vakalarının birkısmı optimal fertilite başarısına ulaşmak için cerrahi işlemlere gereksinim duyabil..

Devamı >
Vajinal Cerrahi

Vajinal cerrahi, yalnızca vajinal yol kullanılarak gerçekleştirilen jinekolojik ameliyatlardır. Karında kesi olmadığı için hastanede kalış ve iyileşme..

Devamı >
Histeroskopik Cerrahi

Histeroskopi, özel optik bir cihazla vajinadan girilerek  vajina, rahim ağzı, rahim içi ve tüplerin rahime açılan kısmının değerlendirilmesidir. Hi..

Devamı >
Laparoskopik Cerrahi

Laparoskopi, genel anestezi altından göbek deliğinden karın içerisine giren bir teleskop yardımı ile gerçekleştirilmektedir. Teleskop ile bölge görünt..

Devamı >